🔥Zobacz NOWOŚCI🔥Przewiewne worki na lato🌞

Poznaj trendy kolorystyczne 2021 według Pantone
46.jpg

Kolor, podobnie jak obraz, może wyrażać tysiąc słów. Przypisanie do niego emocji jest dla nas naturalne, jednak już określenie kolorem globalnych trendów zdaje się być mało prawdopodobnym i bardzo trudnym zadaniem. Co jednak, gdyby okazało się, że istnieje kolor, który – niczym uniwersalne i idealnie dobrane słowo – w punkt określa ogólnoświatowe nastroje?

Instytut Pantone, czyli świat zamknięty w kolorach

Od 2000 roku cały świat grafiki, designu i mody co roku wstrzymuje w grudniu oddech w oczekiwaniu na Kolor Roku. Stanowi on swoistą definicję trendów na przyszłe 12 miesięcy. Pantone to nazwa, którą słyszało wielu z nas – większość właśnie w kontekście wyboru Koloru Roku. Czym właściwie jest Instytut Pantone? Jaka jest jego historia?

Pantone powstał w 1963 roku w Carlstadt w stanie New Jersey. I choć jego początki związane są z drukiem to wraz z rozwojem firma rozszerzała swoją działalność. W 1986 rok do życia został powołany Instytut Pantone, który miał już zdecydowanie inne zadanie niż drukowanie. Jego celem jest systematyzowanie kolorów, opracowywanie nowych palet kolorystycznych i konsultacje w sprawie doboru koloru. Czym jednak jest Kolor Roku? I jak odbywa się jego wybór?

Kolor Roku Pantone

Ten, kto spodziewa się wyboru podyktowanego upodobaniami będzie rozczarowany. Wybór Koloru Roku to proces wielowymiarowy. To wypadkowa analiz trendów z całego świata, mody, designu, ale także nastrojów społecznych, wyprodukowanych filmów czy popularnych kierunków wakacyjnych (sic!). Można więc łatwo zauważyć, że proces wyboru Koloru Roku to nie kreowanie, a odpowiedź na zbliżające się trendy i potrzeby całej ludzkości. Jednym słowem – cały świat zamknięty w kolorze.

Chociaż debata trwa aż 2 dni, tak naprawdę jest zwieńczeniem rocznej pracy kilkuset specjalistów z całego świata. Jak wyglądają decydujące obrady? Ten kluczowy moment owiany jest tajemnicą. Znana jest tylko liczba członków zespołu. To 20 specjalistów reprezentujących zespoły zajmujące się standaryzacją kolorów na całym świecie.

Rok 2020 upłynął nam pod znakiem Classic Blue – koloru o odcieniu nieba, na którym błękit miesza się z mrokiem. Dyrektor wykonawcza Instytutu Pantone miała powiedzieć, że kolor Classic Blue "daje poczucie zakotwiczenia" i niesie z sobą spokój, pewność siebie i stabilizację. Patrząc wstecz na poprzedni rok – szalony i trudny – trudno nie przyznać, że dokładnie te cechy były nam potrzebne jak nigdy wcześniej. Co zatem Pantone szykuje na 2021?

Kolor Roku 2021

Okazuje się, że 2021 rok upłynie nam pod znakiem nie jednego, a dwóch kolorów. Taki precedens miał już miejsce wcześniej – w 2016 roku, kiedy obradujące grono wybrało ciepły róż Rose Quartz i stabilny, stonowany niebieski Serenity. Wówczas wybór miał symbolizować równowagę – również pomiędzy płciami.

Kolorami 2021 roku są Ultimate Gray i Illuminating Yellow, czyli szarość symbolizująca hart ducha, siłę i odporność oraz żółty, który niesie słonce, nadzieję i energię. Według Instytutu to właśnie te dwa kolory definiują przyszły rok. Wybór ma również wyrażać wspólnotę, zwrócenie ku jakości zamiast ilości i uzmysłowienie siły więzi międzyludzkich.

Jako Maremi Design nie możemy przeoczyć faktu, że tegoroczne kolory Pantone są tymi wprost z naszego logo. :-) Przypisywane im wartości również są nam szczególnie bliskie – nasz znak to połączenie litery "M" i siedzącego w lotosie jogina, co symbolizuje rozwój duchowy, równowagę i mądrość. Zdecydowanie czujemy – to będzie nasz rok!

Maremi Desing w kolorach Pantone 2021

Nie mogło zabraknąć takich kolorów w naszej ofercie. Zaprojektowaliśmy i uszyliśmy worko plecak w kolorach Pantone 2021 i taką nazwę również otrzymał! Najbardziej pożądane kolory tego roku. Co więcej worko plecak ma na przygodzie naszytą taśmę odblaskową, dzięki której będziesz widoczna na ulicy, na rowerze czy podczas innych aktywności. 

Plecak worek


I chociaż dużo nowości tego roku jeszcze przed nami, już teraz możemy polecić Wam kolejne dwa piękne plecaki z naszej kolekcji, które doskonale odnajdują się w barwach tegorocznego Koloru Roku.

Pierwszy z nich to wodoodporny plecak worek z pozytywnie nastrajającym kwiatowym motywem. Zgrabnie łączy lekki charakter z uniwersalnością. Drugi to plecak-worek z pszczołami – najbardziej przyjaznymi człowiekowi owadami. Nienachalny print i stonowana kolorystyka sprawiają, że dobrze skomponuje się zarówno w klasycznej jak i nowoczesnej stylizacji.

Wypatrujcie nowości w naszym sklepie. Egzemplarze oddające w pełni ducha Kolorów Roku Pantone pojawią się już w I kwartale 2021!

Bestsellery
Wodoodporny plecak worek beżowy
Wodoodporny plecak worek beżowy

165,00 zł

szt.
Wodoodporny plecak worek czarny
Wodoodporny plecak worek czarny

165,00 zł

Torebka city na ramię, czarna
Torebka city na ramię, czarna

246,00 zł

szt.
Worek plecak karmel
Worek plecak karmel

165,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.